Liga e Kombeve: Ukrainasit ndezën një fishekzjarre në Jerevan

Foto: EPA-EFE/Grzegorz Michalowski

Kombëtarja e Ukrainës mbeti në lojë për t'u kualifikuar në divizionin A të Ligës së Kombeve, pasi në xhiron e parafundit në Jerevan e kaloi Armeninë me rezultat 0:5 dhe zuri vendin e parë në tabelën e grupit 1 në divizionin B.

Ukraina ka 10 pikë, një më shumë se Skocia, që sonte në Glasgow luan kundër Republikës së Irlandës.

Beteja vendimtare për vendin e parë në grup do të luhet të martën në Krakov të Polonisë, ku Ukraina do të presë Skocinë.

Ukrainasit hapën rezultatin në minutën e 22-të me anë të Timchuk që kurorëzoi në mënyrën më të mirë aksionin e shkëlqyer.

Zubkov shënoi 0:2 në minutën e 57-të pas asistimit të Timchuk. Deri në fund të takimit Ukraina shënoi edhe tre gola të tjerë, në minutën e 69-të Dovbyk shënoi rezultatin 0:3 dhe i njëjti lojtar shënoi golin e pestë, ndërsa Ignatenko shënoi 0:4.

Video e ditës