Lidl po planifikon një lëvizje revolucionare, do të përdoren vetëm arkat e vetë-arritjes

Lidl/ Foto: EPA-EFE/TOMS KALNINS
Lidl/ Foto: EPA-EFE/TOMS KALNINS

Lidl tani do të lëshojë vetëm fatura elektronike për përdoruesit e aplikacionit Lidl Plus, ndërsa ato në letër do të vazhdojnë të lëshohen për klientët që nuk përdorin programin e besnikërisë, raporton “See.biz.eu”.

Siç raportojnë mediat greke, në dy vitet e ardhshme Greqia mund të bëhet dega e parë e kompanisë që do t'i lejojë klientët të bëjnë blerje ekskluzivisht në arkat e vetë-shërbimit. Blerësit do t'i bëjnë blerjet me ndihmën e punonjësve, por edhe me mundësinë për të paguar blerjen me para në dorë.

Nëse projekti rezulton i suksesshëm, kompania planifikon ta prezantojë atë edhe në tregje të tjera, raporton Riteil Serbia.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës