Krerët e DS, DOM dhe LDP në takim me Pendarovskin

Pavle Trajanov (DS), Maja Morachanin (DOM), Goran Milevski (LDP)

Liderët e Bashkimit Demokratik, PLD dhe DOM, Pavle Trajanov, Goran Milevski и Maja Moracanin, sot pasdite ose sonte do të takohen me presidentin e vendit Stevo Pendarovski, me iniciativën e tij, të konfirmuar nga tre partitë, pjesë e koalicionit qeverisës.

Temë e bisedës do të jetë propozimi francez për fillimin e negociatave me BE-në, që sipas “Sloboden Pechat”, duhet të hyjë në Kuvend deri në fund të javës.

Partitë më të vogla nga koalicioni i Dimitar Kovaçevski ata nuk e mbështetën propozimin francez dhe e vlerësuan si të dëmshëm për vendin. Dalja e tyre e mundshme nga koalicioni qeveritar do të shkaktonte krizë politike, duke pasur parasysh shumicën e ngushtë që qeveria ka në Kuvend.

Video e ditës