Është e lehtë të kesh një orgazmë vaginale: Mitet seksi në të cilat duhet të ndaloni së besuari

Foto: Unsplash

Ka shumë besime dhe opinione të ndryshme për seksin që jo vetëm që janë të gabuara, por edhe mund t'ju shkatërrojnë jetën e dashurisë. Për shembull, shumica e njerëzve janë të bindur se seksi duhet të jetë spontan, por e vërteta është se ju duhet të punoni shumë për të pasur një jetë seksuale të suksesshme. Terapistët e seksit zbulojnë 8 mitet më të mëdha të seksit që duhet të ndaloni së besuari…

Burrat duhet të jenë gjithmonë dhe kudo të gatshëm për seks

Ndryshe nga besimi popullor, meshkujt nuk mund të bëjnë seks sa herë të dëshirojnë partneret e tyre. Ata nuk janë robotë, por mund të jenë të lodhur, të shqetësuar dhe të shqetësuar. Përveç kësaj, me kalimin e moshës, meshkujt kanë nevojë për stimulim të drejtpërdrejtë të penisit para dhe gjatë marrëdhënies seksuale. Gruaja nuk duhet të jetë më e rëndësishmja në seks, por kënaqësia e përbashkët. Pyetni partnerin tuaj se çfarë i ndez dhe jepja atij atë.

Nëse nuk keni orgazmë, është sikur të mos keni bërë seks

Gabim! Seksi është shumë më tepër se penetrimi dhe orgazma. Nëse e besoni këtë mit, është koha të bëheni më kreativë dhe më realistë për seksin. Seksi përfshin edhe puthjet, përkëdheljet, masazhet sensuale... Seksi është stimulim oral, stimulim manual, masturbim kyçesh dhe stimulim anal. Seksi është të flasësh pis, të lexosh erotikë, të shikosh filma porno së bashku, të luash lojëra seksi dhe të ndash fantazi. Zgjeroni kuptimin tuaj të konceptit të seksit, lironi presionin dhe kështu rrisni kënaqësinë dhe kënaqësinë tuaj.

Ju duhet të ndiheni mjaft tërheqës për të shijuar vërtet seksin

Media dhe industria e pornografisë janë fajtorët kryesorë që femrat besojnë se duhet të kenë një trup të bukur për të shijuar seksin. Zakonisht, meshkujt nuk i vërejnë të metat e trupit të femrës. Ata janë emocionuar nga vetë fakti që pranë tyre është një grua e zhveshur. Pavarësisht se si duken, nëse femrat e duan trupin e tyre, edhe meshkujt. Për këtë, atyre do t'ju duhet kohë për të pranuar dhe dashur origjinalitetin e tyre. Kur gratë fillojnë të vlerësojnë të metat e tyre, ato do të fillojnë ta duan veten në një mënyrë që u lejon atyre të duan edhe partnerët e tyre.

Tradhtia seksuale ndodh sepse diçka mungon në marrëdhënie

Edhe pse disa njerëz kanë afera sepse mendojnë se nuk po marrin atë që duan në një marrëdhënie, kjo është vetëm një nga arsyet e shumta pse ndodh tradhtia. Shumë njerëz që janë të kënaqur me marrëdhënien e tyre kanë qenë të pabesë vetëm sepse u paraqit mundësia. Faktorë të tillë si disponueshmëria dhe rreziku minimal për t'u kapur janë vetëm disa nga shumë faktorë që mund të çojnë në "afera të rastësishme". Disa njerëz janë më të shtyrë nga instinkti dhe kjo është një nga arsyet kryesore pse ndodh tradhtia, jo pakënaqësia me jetën seksuale.

Është e lehtë të përjetosh një orgazmë vaginale

Njerëzit ende mendojnë se është e lehtë për të nxitur dhe përjetuar një orgazmë vaginale. E vërteta është se shumica e grave kanë nevojë për stimulim të klitorit për të arritur kulmin. Shumë burra habiten kur e dëgjojnë këtë. Ideja se duhet të arrihet një orgazmë vaginale u bën presion çifteve. Për shkak të kësaj, gratë janë të frustruar dhe burrat janë të pafuqishëm. Ka shumë keqkuptime rreth asaj se si femrat përjetojnë orgazmën. Vështirë se do të përjetoni një orgazmë vaginale nëse bëni seks me nxitim.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës