Leyla Ramkovska për dashurinë me Robert Bilbilovin: I dërgova një buqetë me lule për ditëlindjen e tij dhe që atëherë jemi të pandarë

Foto: arkivi privat

Lejla Ramkovska, një instruktor yoga për një kohë të gjatë, është dashuruar me muzikantin Robert Bilbilov për një kohë të gjatë. Lidhja e tyre e dashurisë nisi pas një miqësie të gjatë dhe nuk është sekret që ata janë të lumtur. Në intervistën për “Sloboden Pechat” me Leylan kemi folur për dashurinë, jogën, mëmësinë, muzikën...

Ju jeni në një lidhje dashurie me Robert Bilbilov për një kohë të gjatë. Fillimisht do t'ju pyes nëse jeni të lumtur?

- Lumturia është kur dy njerëz e duan njëri-tjetrin, investojnë dhe janë të përkushtuar ndaj njëri-tjetrit. Dhe po, jam i lumtur.

Si nisi dashuria juaj me Robertin, sa kohë jeni bashkë?

– Kur diçka duhet të ndodhë, ndodh në kohën e duhur, por në realitet, hapin e parë e bëra unë dhe për ditëlindje i dërgova një buqetë me lule me një dedikim të vogël dhe që atëherë jemi të pandarë.

A jeni i ngarkuar me kuriozitetin e mjedisit dhe si ndikon ai në marrëdhënien tuaj, duke qenë se të dy keni një martesë pas jush?

- Edhe pse jemi personazhe publike, ne jemi ende njerëz të zakonshëm si gjithë të tjerët dhe duam të japim shembull dhe të inkurajojmë njerëzit të besojnë në dashuri dhe një marrëdhënie të shëndetshme. Më vjen shumë mirë që po marrim mbështetje dhe komente shumë pozitive nga njerëzit rreth nesh dhe nga publiku.

Foto: arkivi privat

Ai këndoi vokal mbështetës me Robertin. Si arriti t'ju bindë dhe a ka mundësi t'ju shohë më shpesh si pjesë e kësaj pune?

- Më bindi shumë lehtë. Më pëlqen të këndoj, më vjen si meditim. Roberti më inkurajoi, më motivoi dhe nxori më të mirën nga zëri im, në fakt ai di ta bëjë më së miri.

Ju keni një djalë dhe një vajzë. Jeni një nënë strikte dhe a arrini të vendosni gjithçka në rregull në shtëpi?

- Ndonjëherë jam e rreptë, sidomos në vitet kritike të pubertetit (djali im është 15 vjeç, vajza ime 11), ndaj duhet treguar autoritet dhe duhet respektuar rregullat për të pasur rregull dhe zakone të shëndetshme. Fëmijët më ndihmojnë edhe në përballimin e përgjegjësive të mia të përditshme dhe kështu fitojnë përgjegjësi. Ata kanë respekt për punën time, sepse e dinë se sa e rëndësishme është që ne të funksionojmë si familje. Por mbi të gjitha, unë jam miku i tyre më i mirë, të cilit ata mund t'i tregojnë gjithçka.

Keni kohë që ushtroni joga, si nisi kjo histori dhe si u bëtë instruktore?

- Fillova të bëj joga për shkak të problemeve të mia shëndetësore dhe me rekomandimin e mjekut. Më pas përfundova trajnimin e mësueses së yogës me mësuesen time Neda Kotsare, të cilës do t'i jem përjetësisht mirënjohëse… Kam qenë instruktore gjatë gjithë këtyre viteve dhe do të ndihem gjithmonë nga e njëjta energji që marr nga kursantët e mi. Unë jam shumë mirënjohës për besnikërinë dhe besimin. Dhe tani për shkak të rritjes së numrit të kursantëve, unë mbaj mësim çdo ditë në studion time "Club8", por kam në dispozicion edhe programe online për fillestarët, një program për një mënyrë jetese dinamike, dhe tani jam duke përgatitur programin më të kërkuar, dhe është në progres 30- sfida ditore e barkut të sheshtë.

Foto: arkivi privat

Si mund të përmirësojë joga shëndetin tonë dhe si ndikon stërvitja në trup?

– Duke praktikuar joga, ne kuptojmë më mirë veten, ndërtojmë forcë që mbështetet nga fleksibiliteti, fizikisht dhe mendërisht. Jemi më të sjellshëm me veten, por edhe me mjedisin... Kam qenë dëshmitar gjatë gjithë këtyre viteve, jo vetëm transformimit tim personal, por edhe mijëra njerëzve që më thonë se jeta e tyre ka ndryshuar. Ne po bëjmë një ndryshim në shoqëri.

Përveç jogës, çfarë tjetër është interesante dhe karakteristike për ju që publiku nuk e njeh?

– Më pëlqen natyra, muzika e mirë, çiklizmi, ushqimi i mirë. I dua shumë qentë, përkëdhelja dhe loja me ta është terapeutike për mua.

Sa kohë kaloni në kuzhinë, çfarë lloj ushqimi gatuani zakonisht?

– Më pëlqen të gatuaj, por rrallë kam kohë për të. Në përgjithësi, më pëlqen ushqimi i papërpunuar, shumë perime dhe fruta që nuk kanë nevojë të gatuhen ose përgatiten shumë lehtë.

Foto: arkivi privat

Si e ruani bukurinë tuaj, a keni ndonjë ritual të veçantë?

- Kryesisht, unë i bëj të gjitha ato hapa bazë dhe të thjeshtë që të gjitha gratë duhet t'u përmbahen. I kushtoj vëmendje, mbi të gjitha, kur shkoj në shtrat. Gjumi është çelësi i shëndetit tonë. Marr suplemente si kolagjen, ashwagandha, por pi edhe shumë ujë. Joga më mban në vetvete. Kujdesi im konsiston në hapa shumë të thjeshtë si pastrimi i fytyrës, maska ​​dhe eksfolimi një herë në javë dhe, sigurisht, serumi i slime kërmillit.

Jeni gjithmonë të veshur mirë, cili është stili juaj i të veshurit dhe a jeni adhuruese e trendeve?

– Faleminderit, nuk i kushtoj shumë rëndësi, por megjithatë, do ta pranoj që mund të kem njëfarë estetike edhe për ato gjëra. Unë do të fajësoj Venusin e dyfishtë, e cila strehon dy shenjat e mia astrologjike, Peshorja me një nën Demi. Unë nuk ndjek trendet dhe nuk kam kohë për të, stili im është i thjeshtë dhe vesh vetëm atë që është funksionale dhe e thjeshtë, vetëm atë në të cilën ndihem rehat.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës