Legjenda e Indycar tallet me Formula 1: Ky konkurs është një shaka, më vjen keq për pilotët

Legjenda e IndyCar (i pari nga e djathta) thotë "cirku më i shpejtë në botë". EPA/Sebastião Moreira

Situata në Formula 1 është për të ardhur keq sepse nuk ka konkurrencë të vërtetë dhe konkurrencë në garën për tituj, por rezultatet dihen paraprakisht, sipas Will Power, një vrapues në serinë amerikane Indycar.

Piloti legjendar amerikan i IndyCar Will Power është tallur me Formula 1, duke e quajtur atë një "shaka" për shkak të asaj që ai thotë se është mungesa e konkurrencës reale në garën për titull.

Ky sezon në Formula 1 është në gjysmën e tij të parë, dhe tashmë Max Verstappen dhe Red Bull kanë një avantazh të madh dhe është e vështirë të imagjinohet se dikush do t'i kërcënojë ata në rrugën drejt titujve.

Sipas Power, është një situatë për të ardhur keq dhe në IndyCar konkurrueshmëria është shumë më e lartë dhe shanset që të gjithë drejtuesit të dallohen janë më të mundshme.

- Formula 1 është një shaka për sa i përket konkurrencës, por jo për pilotët. Ata kanë shoferë të shkëlqyer atje. Dhe më vjen keq për ta, sepse nuk kanë mundësi të përjetojnë kënaqësinë që kemi në garën tonë, e cila është kryesisht një sport i hapur - thotë Power.

Në F1, është pothuajse e pamundur për këdo që të konkurrojë me Verstappen, i cili ka fituar të gjitha, përveç dy garave këtë sezon dhe ka një epërsi të madhe në renditjen e përgjithshme.

Karakteristikat teknike të makinave të Formula 1 janë vendimtare dhe aftësia e drejtuesve bie në plan të dytë, beson legjenda e Indycar, e cila drejton për ekipin Penske.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës