Raportime të rreme për bomba në një shkollë fillore dhe një fabrikë në Ohër

Policia maqedonase / Foto: MPB

Raportime të rrejshme për bomba sot në mëngjes ka pasur në disa objekte afariste në zonën industriale në Ohër dhe në një shkollë, ka konfirmuar zëdhënësi i SVR Ohrit, Stefan Dimoski.

Sipas tij, punonjësit nga zona industriale, që ndodhen pranë varrezave të qytetit, janë evakuuar, por së shpejti janë kthyer në procesin e punës.

- Në koordinim me prokurorin publik, SVR Ohër ka ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme dhe nuk ka bazë në raportet e pranuara, tha Dimoski.

Ai nuk ka dhënë më shumë detaje rreth raportimeve, përveç se bëhej fjalë për një shkollë dhe një sallë fabrike.

Për shkak të raportimit për mjet shpërthyes, sipas MPB-së, nxënësit në shkollën fillore komunale “Bratstvo Edinstvo” janë evakuuar, por pas kontrolleve janë kthyer në mësime.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës