Lazarov: Do të mundohemi ta befasojmë sërish La Rioja

foto: RK Alkaloid

Ndeshja do të luhet të martën nga ora 18.45:XNUMX në SC “Jane Sandanski” në Shkup klubi i hendbollit Alkaloid do të luajë ndeshjen e tij të fundit këtë sezon EHF Liga Evropiane.

Nënkampioni i Maqedonisë, i cili humbi shanset për t'u kualifikuar në fazën tjetër, do të ketë shansin e fundit për të marrë pikë të reja në kuadër të grupit "F" ndaj La Rioja.

Dhe pikërisht kundër kësaj skuadre spanjolle lojtarët trajner Kiril Lazarov Ata fituan pikën e parë historike në skenën ndërkombëtare dhe atë në fushë (29:29).

– Arritëm të befasojmë La Rioja në fushën e tyre. Do të japim maksimumin dhe do të mundohemi ta bëjmë edhe në shtëpi – thotë Lazarov.

Biletat për këtë ndeshje me çmim prej 100 apo 150 denarë mund t'i blejnë tifozët, adhuruesit besnikë të hendbollit dhe sportit përmes rrjetit të shitjes "McTickets".

Lazarov: Vardari ka qenë dy herë kampion i Evropës, por kombëtarja nuk ka marrë asgjë nga kjo

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË