Lazarov do ta kursejë Taleskin nga paraqitjet në Lojërat Mesdhetare

Filip Taleski / foto: EPA-EFE / MAURI RATILAINEN

Përzgjedhësi i Kombëtares së Maqedonisë në hendboll, Kiril Lazarov ka shkurtuar listën e hendbollistëve me të cilët planifikon të luajë në Lojërat Mesdhetare që do të luhen në Algjeri.

Lazarov sot ka shpallur listën e re prej 21 hendbollistësh që duhet të paraqiten në ditën e parë të përgatitjeve të planifikuara për 13 qershor dhe në të nuk është hendbollisti i Vardarit, Filip Taleski.

Taleski ishte pjesë e listës më të gjerë, por Lazarov vendosi të kursejë hendbollistin e Vardarit që luan shkëlqyeshëm këtë sezon dhe me “kuqezinjtë” është para fitimit të kurorës së dyfishtë dhe me kombëtaren siguroi një vend në Botëror. në Poloni dhe Suedi.

Video e ditës