Kuzmanovski: Më vjen keq që nuk kam qenë në Eurofarm Pelister që nga fillimi i sezonit

Hendbollisti i Eufofarm Pelisterit, Filip Kuzmanovski/foto: rkeurofarmpelister.com

Europharm Pelister para shikuesve humbi nga ish-kampioni i Evropës, Zagrebi. Gjiganti kroat ka festuar në “Boro Churlevski” në kuadër të 10 xhirove në EHF Champions League me 22:23 (10:13).

Gara elitare e klubeve vazhdon në fillim të shkurtit, ndërsa rival i kampionit aktual të Maqedonisë në Manastir do të jetë PSG-ja e ish-trajnerit tonë Raul Gonzalez.

Nënshkrimi i ri i fundit, Philup Kuzmanovski ishte më efektivi në radhët e Eurofarm Pelisterit me tetë gola.

Mbrojtësi ynë përfaqësues shpreh keqardhje që nuk ka qenë në skuadër që nga fillimi i sezonit, por beson se ka shumë hapësirë ​​për përmirësim në të ardhmen.

- Dua të falënderoj publikun që erdhi në numër të madh dhe na motivoi. Më vjen shumë keq që nuk mund të luftojmë në mënyrën më të mirë të mundshme dhe të fitojmë. Kam tre javë që jam këtu, është një ekip i ri me disa emra me përvojë. Po ecim shpejt, me vjen keq qe nuk isha ketu qe ne fillim. Kemi shumë hapësirë ​​për përparim për të ardhmen, duhet të qëndrojmë së bashku. Ne ishim të përgatitur për ndeshjen me Zagrebin, kaluam shumë kohë në analiza. Zagrebi është një skuadër e madhe, këtë sezon ka mposhtur emra të njohur në Champions League. Ne patëm rastet tona në këtë ndeshje, por në fund vendosën nuancat. Unë premtoj se do të jemi një ekip më i mirë, por na duhet kohë. I uroj Zagrebit çdo të mirë, i uroj që ta kalojë grupin dhe duhet të punojmë - tha Kuzmanovski pas ndeshjes.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës