Partia e Punëtorëve të Kurdistanit mori përgjegjësinë për sulmin vetëvrasës në Ankara

Foto: EPA-EFE/NECATI SAVAS

Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK), e shpallur grup terrorist nga Turqia dhe aleatët e saj perëndimorë, ka marrë përgjegjësinë për sulmin vetëvrasës të sotëm në kryeqytetin turk, Ankara, ku mbetën të plagosur dy persona.

"Një aksion sakrifikues u krye kundër Ministrisë së Brendshme turke nga një ekip i Brigadës sonë të Pavdekshme," tha PKK për agjencinë e lajmeve ANF, e cila është e afërt me lëvizjen kurde.

 

VIDEO: Një kamikaz hodhi veten në erë pranë një stacioni policie në Ankara

VIDEO: Momenti kur një kamikaz shpërthen një bombë në Ankara

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës