Kumanovec ka vdekur pasi ka goditur me veturën e tij një autobus të parkuar

Foto: mia.mk

Një XNUMX-vjeçar nga Kumanova ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra pasi vetura e tij ka përplasur autobusin e parkuar në afërsi të fshatit Dobroshane, njoftoi sot SVR Kumanovë.

- Dje rreth orës 20:30 në SVR Kumanovë është raportuar se në rrugën rajonale Kumanovë-Sveti Nikollë, në f. Dobroshane, Kumanovë, GI (50) nga Kumanova, duke drejtuar veturën e pasagjerëve Alfa Romeo me targa të Kumanovës, ka humbur kontrollin dhe ka goditur autobusin e parkuar të një kompanie transporti. Në aksident, G.I. i njëjti ka pësuar lëndime të rënda trupore, më pas është transportuar në spitalin e Kumanovës, ku së shpejti ka ndërruar jetë, njofton policia.

Në aksident ka intervenuar edhe zjarrfikësja nga Kumanova, njoftoi sot Qendra Rajonale për Menaxhimin e Krizave Kumanovë, nga ku është regjistruar një ndërhyrje teknike në një aksident të rëndë trafiku me përplasje të automjetit të pasagjerëve me një autobus, ku një person ka ndërruar jetë pas lëndimeve. dhe humbi jetën.

- Është intervenuar në periudhën kohore nga ora 20:55 deri në ora 21:20 me një mjet zjarrfikës dhe katër zjarrfikës, njoftoi RCUK Kumanovë.

Në vendin e ngjarjes e kanë kontrolluar ekipi nga RSV Kumanovë dhe Prokurori Publik, me urdhër të të cilit trupi i pajetë është dorëzuar për obduksion.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës