Modelja e kultit: Nuk dua më burra në shtratin tim – nuk më interesojnë!

Linda Evangelista / Foto: EPA

Modeli kanadez Linda Ungjilltare (58) tregoi se ajo “nuk është e interesuar” për marrëdhëniet romantike. Në të tijën e re dhe intervistë e sinqertë për Sunday Times, ajo pranoi se “nuk dëshiron të flejë më me askënd”.

Ylli i modës, e cila kohët e fundit foli për dietat drastike që ndoqi në rininë e saj, tha me shaka se "nuk dëshiron të dëgjojë askënd që merr frymë pranë saj". Sipas modeles, për herë të fundit ajo u përpoq të dilte me dikë në vitin 2015, para procedurës së dështuar kozmetike, për të cilën ajo tha se e la atë "të shpërfytyruar brutalisht".

Evangelista fitoi shumë vëmendje kur tregoi barkun e saj shtatzënë në kopertinën e Gushtit 2006 të Vogue. Modelja ka paditur ish-partnerin e saj François-Henri Pinault për mbështetjen e fëmijëve në vitin 2011, dhe çifti arriti një marrëveshje jashtë gjykatës vitin e ardhshëm. Më pas biznesmeni francez filloi një lidhje dashurie me aktoren Salma Hayek, me të cilin u martua në vitin 2009. Evangelista zbuloi se që atëherë ajo i ka "zgjidhur" çështjet e marrëdhënieve me ish-partnerin dhe gruan e tij.

Salma Hayek dhe Francois Henri-Pinault / Foto: EPA-EFE/NINA PROMMER

Në një intervistë për The Sunday Times, ajo zbuloi se nuk filloi të stërvitet deri në të tridhjetat, sepse "metabolizmi i çmendur" e mbante atë të aftë për në pasarelë. Evangelista filloi karrierën e saj të modës në moshën 19-vjeçare pasi nënshkroi me Elite Model Management dhe u transferua në Nju Jork. Për shkak të suksesit të saj të madh në botën e modës, ajo u transferua më pas në Paris, por shpejt kuptoi se po luftonte për të mbajtur peshën për shkak të metabolizmit të shpejtë.

Linda Evangelista në vitin 2003 / Foto: EPA/DI MAURO

Gjatë paraqitjes së ftuar në podkastin e Ruth Rogers, modelja u shpreh për vështirësitë e saj në të ngrënë.

“Dikur mund të haja çdo gjë, por mendoj se metabolizmi im filloi të ngadalësohej rreth moshës 30-vjeçare. “Fillova të stërvitem kur isha 27, 28 vjeçe sepse vura re se gjërat ishin pak më ndryshe”, shpjegoi ajo.

Ajo vuri në dukje se ishte e tronditur kur zbuloi se metabolizmi i saj kishte ndryshuar papritur teksa u rrit dhe zbuloi se cilat taktika të të ngrënit përdorte për të qëndruar në formë.

“Më duhej të punoja për të mbajtur peshën. Erdhi një periudhë kur më duhej të isha shumë e kujdesshme dhe fillova ta pastroj trupin vazhdimisht. Mendoj se ishte shumë e dëmshme për mua”, tha Evangelista, e cila iu nënshtrua disa trajtimeve dhe praktikoi dieta.

Linda Evangelista në 2004 / Foto: EPA/PAUL MILLER

“Ju pini vetëm lëngje, kryesisht ujë me limon dhe nenexhik dhe çajra, si dhe merrni një gotë lëng në ditë. Një herë në ditë ju merrni një perime shumë të holluar dhe të lagur që ata e quajnë 'supë'", zbuloi ajo, duke shtuar se tani e lejon veten të hajë çfarë të dojë, për sa kohë që është e cilësisë më të mirë dhe nuk ndikon në peshën e saj. .

Linda Evangelista në Javën e Modës në Milano në 2009 / Foto: EPA/MATTEO BAZZI

“Nëse dua të ha makarona – do t’i shijoj, sepse përpiqem të shikoj peshën time dhe të jem i shëndetshëm. Nëse dua të ha makarona, duhet të jenë të shkëlqyera. "Nëse do të ha biftek, duhet të jetë bifteku më i mirë," tha ajo.

Linda Evangelista foli për abuzimin seksual: Ajo e dinte se nuk lejohej të më prekte fytyrën

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës