Kuleba: Ukraina dhe S. Maqedonia është shoqëruese, jo konkurrente në rrugën evropiane

Foto: Twitter

Ministri i Punëve të Jashtme të Ukrainës Dmitro Kuleba dhe presidenti maqedonas Stevo Pendarovski Në një takim në Davos, ata ranë dakord se të dy vendet janë "shokë, jo konkurrentë" në rrugën e tyre të integrimit evropian, tha ministri i Jashtëm ukrainas Kuleba në Twitter pas takimit me Presidentin e Maqedonisë së Veriut.

“U takova me presidentin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski. Mbështetja e Shkupit për Ukrainën në këto kohë të tensionuara mbetet e palëkundur. Ukraina do ta kujtojë gjithmonë këtë. “Ne gjithashtu pajtohemi se në rrugën drejt integrimit në BE, Ukraina dhe Maqedonia e Veriut janë shoqëruese, jo konkurrentë”, tha ai.

Video e ditës