Dramë e përgjakshme në tavernë në Serbi: Këngëtarja e dehur godet me thikë dy kolegë të grupit, lufton për jetën

Këngëtari Milos S. goditi me thikë dy kolegë të grupit dhe sulmoi një punonjës policie / Foto: Ucentar.rs

Këngëtari Milos S. (39) i cili u arrestua në Kragujevc për tentativë për vrasje të rëndë të shokëve të tij të bandës, dyshohet se ka arritur të lëndojë një polic gjatë arrestimit.

I dyshuari Milos S. ai ka qenë i dehur në momentin e sulmit dhe sulmi ka ndodhur para ndërtesës ku ai po performonte me grupin e tij. Fillimisht është grindur brenda me kolegët e më pas ka dalë.

Këngëtarja pas një debati të shkurtër verbal ka nxjerrë thikën dhe ka plagosur rëndë dy persona.

- Ka shkuar te automjeti i tij, ka marrë një thikë me teh më të gjatë se 12 cm. dhe filloi të godiste me thikë kolegët e tij në veshkë dhe në gjoks, thotë një burim policor.

Më pas ka ardhur një patrullë policie dhe ka tentuar të mposht këngëtaren e çmendur, e cila është dërguar në spital për ekzaminim, por edhe aty ka pasur kaos.

“Milos u përpoq të arratisej nga spitali dhe plagosi një oficer policie që e pengoi atë”, tha një burim policor.

Të lënduarit janë dërguar në spital dhe po luftojnë për jetën, raportojnë mediat serbe.

Video e ditës