Kros: Karriera ime si futbollist aktiv do të përfundojë këtë verë pas Kampionatit Evropian

Tony Cross/foto: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Futbollisti i Real Madridit, Toni Kroos në fund të sezonit ai do të përfundojë karrierën e tij. Gjermani është vetëm 34 vjeç, por duke qenë se nuk dëshiron të luajë për asnjë klub tjetër përveç Real Madridit, ai do të varë këpucët e futbollit kur të zhvillohet Kampionatin Evropian 2024, i cili do të organizohet në vendin e tij nga data 14 qershor deri në 14 korriku ka mbaruar.

Edhe pse muajt e fundit ka pasur zëra se ai së shpejti do të nënshkruajë kontratë të re njëvjeçare me klubin spanjoll, kjo nuk ka për të ndodhur.

Deri në fund të sezonit, Reali pret ndeshjen e fundit në “La Liga” kundër Betisit në shtëpi, si dhe finalen e Champions League kundër Borussia Dortmundit, që do të jetë ndeshja e fundit që gjermani do të luajë në këmishë "mbretërore".

Deri më tani për Real Madridin ka luajtur 463 ndeshje, në të cilat ka shënuar 28 gola dhe ka shënuar 98 asistime.

– 17 korrik 2014, dita e prezantimit tim në Real Madrid, dita që ndryshoi jetën time, si futbollist, por veçanërisht si person. Ishte fillimi i një kapitulli të ri në klubin më të madh në botë. Pas 10 vitesh, ai kapitull përfundon në fund të sezonit. Nuk do ta harroj kurrë atë kohë të suksesshme. Do të doja të falënderoja të gjithë ata që më pritën me zemër të hapur dhe besuan në mua. Do të doja t'ju falënderoja veçanërisht, të dashur Madridistë, për përkushtimin dhe dashurinë tuaj nga dita e parë deri në të fundit.

Gjithashtu, ky vendim do të thotë që karriera ime si futbollist aktiv do të përfundojë këtë verë pas Kampionatit Evropian. Siç e kam thënë gjithmonë: Real Madridi është dhe do të jetë klubi im i fundit. Jam i lumtur dhe krenar që duke menduar gjeta momentin e duhur për një vendim dhe që mund ta zgjidhja vetë. Ambicia ime ka qenë gjithmonë të përfundoj karrierën time në krye të lojës. Tani e tutje ka vetëm një mendim udhëzues: Po shkojmë për titullin e 15-të në Champions League! – njoftoi Kryqi.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës