Kremlini mohon se qëndron pas hakimit të telefonit të Tras

Liz Truss/ Foto Nr 10 Crown Copyright / eyevin / Eyevine / Profimedia

Kremlini ka mohuar sot shkrimet e mediave britanike se agjentë rusë kanë hakuar telefonin celular të ish-kryeministres britanike Liz Truss.

I pyetur në lidhje me pretendimin, zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha se kishte "pak për t'u marrë seriozisht" në mediat britanike.

Daily Mail raportoi të shtunën se agjentët rusë dyshohet se fituan akses në telefonin celular të Liz Truss ndërsa ajo shërbente si Sekretare e Jashtme.

Numri i telefonit privat i Liz Truss është "për shitje" në internet

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës