Eksperti mbretëror: Princi Harry do të kthehet në familjen mbretërore, por me një kusht

Princi Harry pas gjyqit të sotëm / 7 qershor / Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN

Princi Harry do të pranohet sërish në familjen mbretërore britanike, por me një kusht – pa gruan e tij Megan Markle. Të paktën kështu mendon eksperti mbretëror Jenny Bond.

"Unë mendoj se Harry, pa Meghan, do të falet dhe do të mirëpritet përsëri në familjen mbretërore." Bond tha për revistën OK., duke vënë në dukje se kjo ide aktualisht nuk ka gjasa.

“Mendoj se ka ende vullnet të mirë ndaj Harrit, ndaj Harrit të vjetër që të gjithë e mbajmë mend. Ai mund ta kompensonte atë dhe të pranohej përsëri. Por nuk mendoj se kjo është ende në dukje”.

Foto: Lev Radin/ Profimedia

Dhe ish-butleri i Princesha Diana, Paul Burrell pajtohet me pikëpamjet e Jenny Bond.

“Nuk kam dyshim se (kthimi) do të ndodhë, të gjithë e dimë se do të ndodhë. Dhe kur Princi Harry të kthehet në Britaninë e Madhe, mendoj se babai i tij, Mbreti Charles III, dhe vëllai i tij, Princi William, do ta mirëpresin atë me krahë hapur. “Ekziston një pjesë e Harrit që të gjithë e duam, thjesht nuk e kuptojmë pse bën atë që bën”, tha ish-zyrtari mbretëror.

Foto: EPA-EFE / SASCHA STEINBACH

Ish shërbëtor i mbretit Charles, Grant Harold beson se njeriu duhet të jetë i hapur për të ardhmen dhe se gjithmonë do të ketë mundësi që Princi Harry të kthehet në shtëpi. Sipas tij, ndoshta do të blejë edhe prona në Britaninë e Madhe për të ardhur atje.

Si kujtim, Princi Harry dha dorëheqjen nga detyrat e tij mbretërore në vitin 2020 dhe u transferua në Shtetet e Bashkuara. Që atëherë ai ka bërë disa vizita të shkurtra në Britaninë e Madhe, ku paraqitja e tij e fundit ishte në kurorëzimin e babait të tij, mbretit Charles III.

Dëshmia shpërthyese e Princit Harry: A e dini se çfarë gjeta në makinën e ish-të dashurës sime!?

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës