“Mbreti” në gjunjë në Beograd, Partizani para ngjitjes në play-off të Euroligës

Foto: KK Partizan

Partizani vazhdoi me paraqitje të shkëlqyera në Euroligë dhe sonte në Beograd mundi Real Madridin me 104:90.

Të zgjedhurit e Zeljko Obradovic Diferencën kyçe e bënë në çerekun e dytë, të cilin e fituan me 28:15 dhe pas tentativës së rikthimit të “mbretërve”, e përfunduan me sukses ndeshjen.

Partizani në periudhën e fundit arriti diferencën më të lartë prej 20 pikësh, në minutat e fundit u qetësua dhe lejoi Real Madridin të zvogëlojë deficitin.

Ata ishin më efektivët te Partizani Qiradhënësi и Panterë me 16 pikë secili, Ekzaminim shtuar 15, a Nanali 14, në faqen përballë musa shënoi 22 pikë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës