FOTO | Mbretëreshat e klasikëve: Këto janë padyshim këpucët më të kërkuara për vjeshtën 2023

Foto: Profimedia

Sikur të zgjidhnim më idealet këpucët e vjeshtës, patjetër që do të ishin mokasina! Ato janë të përshtatshme për çdo rast, janë komode, duken casual dhe shkojnë me gjithçka!

Foto: Printscreen / Instagram

Mokasinet janë një klasik i modës në të cilin është e mençur të investohet dhe ne ju sjellim disa nga modelet më të bukura nga oferta aktuale e dyqaneve të high street, si dhe nga markat e njohura të modës.

Foto: Pexels

Përveçse janë praktike dhe komode për të ecur, ne i duam për pamjen e tyre efektive që mund të lartësojë edhe kombinimin më të thjeshtë. Krahas platformës së madhe që mbahet prej vitesh, këtë vjeshtë do të veshim edhe modele të denja dhe më elegante.

Foto: Printscreen / Instagram

Loafers janë këpucët e sheshta të preferuara të stilistëve dhe një lloj klasik i modës, dhe nëse investoni në një palë, me siguri do t'i vishni ato për vite me rradhë.

Foto: Printscreen Instagram

Vjeshta është padyshim e paimagjinueshme pa mokasina. Për të tretin sezon radhazi, kjo këpucë e sheshtë trendi nuk largohet nga froni i më të pëlqyerve.

Mokasinet janë këpucë të rehatshme që, me shkathtësinë e tyre minimaliste, duken mirë me gjithçka, fustane, pantallona, ​​funde.

Me sharmin e tyre klasik, ato zbukurojnë stile të ndryshme.

Foto: Ajay_suresh/Flickr

Mokasinet janë sundimtarë absolut këtë vjeshtë, ndaj është më se e logjikshme që trendsett duan t'i kombinojnë me fustane moderne, xhinse, pantallona lëkure. Duken chic me çdo gjatësi dhe janë një mënyrë e shkëlqyer për të shtuar një ton më “casual” në çdo veshje. Mund t’i kombinoni edhe me çorape, sepse të stiluara kështu do të jeni në trend këtë vjeshtë.

Foto: Wikimedia Commons

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës