Fundi i sagës: Messi konfirmoi transferimin në Inter Miami!

Foto: EPA-EFE/TERESA SUAREZ

Siç njoftuan të gjitha mediat botërore gjatë ditës, Inter Miami është klubi i ri i Lionel Messi.

Lajmi është publikuar më herët nga të gjitha mediat botërore, ndërsa tashmë ka mbërritur një deklaratë nga argjentinasi.

“Unë do të shkoj në Inter Miami”, tha Messi.

Në këtë transferim ndihmuan gjigantët “Apple” dhe “Adidas”, që është sponsor i përbashkët i argjentinasit dhe klubit MLS, por ende nuk dihen detajet financiare”.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës