Kovacki: VMRO-DPMNE do të dorëzojë ndryshime ligjore për kompensimin e familjeve të mbrojtësve të vdekur dhe të plagosur

VMRO-DPMNE do të dorëzojë amendamente ligjore për kompensimin e familjeve të mbrojtësve të vdekur dhe të plagosur nga viti 2001, njoftoi deputeti nga radhët e partisë Dragan Kovacki pas nderimit të mbrojtësve të rënë.

- Si deputet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, dua të them se kemi përfunduar me përgatitjen e amendamenteve ligjore për kompensimin e familjeve të mbrojtësve të vdekur dhe të plagosur, të cilët deri më sot nuk janë kompensuar dhe gjatë kësaj seance ne. do ta paraqesë atë ligj, tha Kovacki.

Ai pret konsensus të gjerë për këtë çështje dhe, siç tha, mbështetje nga SDS.

Kovacki shprehu keqardhjen që në homazhe nuk kishte përfaqësues nga Ministria e Mbrojtjes nga ku ishte menduar të dërgohej një delegacion.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës