Kovaçevski ka publikuar një video promovuese të blerjeve në merkato, nuk ka momente “të sikletshme”.

Foto: Ekrani i printimit

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sonte në Facebook ka postuar një video promovuese të edituar nga pazari i sotëm në një market në lagjen Taftalidze të Shkupit.

Në video, Kovaçevski thotë se për cilat produkte qeveria ka ngrirë çmimet dhe se masat e qeverisë kanë ndikuar në uljen e inflacionit. Në videon e shkurtër nuk është përfshirë pjesa e vizitës së kryeministrit në market në të cilën një grua e moshuar, për të cilën u shfaqën më vonë informacione se ajo është aktiviste e VMRO-DPMNE-së, e pyeti se si të mbijetojë me 12.000 denarë në muaj dhe tha se ulja e çmimeve për disa denarë nuk mjafton.

VIDEO | A po përdor Kovaçevski metodat e PR të Gruevskit? Ja çfarë u përgjigj kryeministri

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës