Kovaçevski: Nuk e di krijim i kujt është Palevski, vitin e kaluar më ka bërë gijotinë bashkë me kryetarët e të majtës dhe të VMRO DPMNE-së

Kovaçevski në Bruksel/ Foto: Qeveria e RSM

Nëse Palevski është i dikujt, atëherë është i atyre që e organizuan për një vit të tërë, kur unë u gijotinë para Kuvendit, duke hedhur bomba molotov në Ministrinë e Punëve të Jashtme, kur turma që donte të hynte në ndërtesën e qeverisë. gjatë miratimit të propozimit evropian, a ju kujtohet se aty ishte edhe Palevski, kryetari i të majtës dhe kryetari i DPMNE-së, tha sot në një intervistë për “360 gradë”, kryetari i LSDM-së dhe kryeministri Dimitar Kovaçevski, duke u përgjigjur. pyetja e një gazetari me kë ka lidhje Ljupço Palevski Palco, i dyshuari për vrasjet e tmerrshme.

- Nuk e di krijim i kujt është Palevski, por e di kush më gijotinoi vitin e kaluar në korrik para Kuvendit, kush më bëri një gjyq publik vitin e kaluar këtu para Qeverisë, kush organizoi hedhjen e koktejve molotov në. Ministria e Punëve të Jashtme, e cila organizoi turmën që donte të hynte në godinën e qeverisë gjatë miratimit të propozimit europian. Cilët njerëz ishin atje, ju kujtohet. Aty ishte edhe ai Palevski që përmende, aty ishte edhe presidenti i së majtës, edhe ai i VMRO-DPMNE-së. E kam theksuar disa herë se ka agjenci të huaja që e financojnë atë. Nëse ai Palevski është i dikujt, atëherë është i atyre që e kanë organizuar gjatë gjithë vitit, tha Kovaçevski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës