Kostadinovska Stojçevska: Shtatë vjet ishim tradhtarë ata patriotë që dikush të betohet me Severna

Bisera Kostadinovska Stojçevska / Foto: Sloboden Pechat / Dragan Mitreski

Jam dakord që të mos ketë më përçarje, por më lejoni t'ju kujtoj se për shtatë vjet ishim tradhtarët, ne ishim të këqijtë, ne ishim ata që e bëmë me emrin, ne ishim ata me Marrëveshjen e Prespës. ne ishim me Kornizën Negociatore, ju ishit patriotë, ia përsëriti Bisera Kostadinovska Stojçevska, deputete e LSDM-së, Ivanka Vasilevskës, deputete të VMRO-DPMNE-së, në "Top Tema" e sotme.

“Tani është pak mosmirënjohëse të flasësh, sot e solla programin për diçka tjetër, këtë e kam referuar fillimisht dje. Ka vetëm disa herë Maqedonia e Veriut këtu. Ky është një program i propozuar për përbërjen e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe një program për punën e qeverisë. Së pari dua të sqaroj një çështje shumë të rëndësishme. Askush nuk e ka pëlqyer marrëveshjen e Prespës. Askush nuk e pranoi ndryshimin e emrit krahëhapur, me zemër të mirë, por para se të arrinim në atë moment, dëgjuam dhe pamë se si u negociua - Dolna, Gorna, Vardarska etj. Për dikë dje me shumë kënaqësi u betua me Maqedoninë e Veriut”, tha Kostadinovsa Stojçevska.

Ajo shtoi se “ishim në dijeni të gjithçkaje që do të ndodhte nëse kryeministri, ministrat dhe presidenti i vendit nuk do të përdornin emrin kushtetues”.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës