Basketbollistet e Gostivarit janë të sigurt në palestrën “Mladost” ndaj Pelisterit

foto: kfsm.mk

Gostivari sot ishin më të mirë se përbërja e ndryshuar dukshëm e Pelister (75:68) në ndeshjen e parë të sezonit të ri Liga e parë maqedonase e basketbollit.

Në sallën e mbushur plot “Mladost”, katër basketbollistë të Gostivarit përfunduan me 10 e më shumë pikë. Më shumë kishte Ingram, 18, Mitevski dhe Osten e pasuan me 15, ndërsa Venzant dha një më pak.

Përfaqësuesja Maslinko e përfundoi ndeshjen e parë të sezonit të ri me 18 pikë, Bernard 17 dhe shtesa e re, gjithashtu përfaqësuese e Hotit, 12 pikë te Pelisteri.

Ndryshe, raundi premier i kampionatit do të mbyllet më 4 tetor (e mërkurë), kur nga ora 18.00:2005 në sallën “Nezavisna Macedonia” në Shkup do të takohen ekipet e FMP Academy dhe Euro Nickel XNUMX.

liga e parë e basketbollit
1 raundi

Vardar - Ohër 80:73
Kozuv - Aeroporti MZT Shkup 64:86
Rabotniçki – TFT 73:56
Chair 2030 – Phoenix 2010 93:72
Gostivar - Pelister 75:68

4 tetor (e mërkurë)
Ora 18.00 pasdite
FMP Academy – Euro Nickel 2005

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës