Courtney Love në kohën e duhur: Johnny Depp më shpëtoi jetën

luani i oborrit
Courtney Love / Foto: EPA-EFE / NINA PROMMER

Muzikanti Courtney Love zbuloi se si Johnny Depp Ai i shpëtoi jetën pasi e teproi në një klub nate. Mesazhi i mbështetjes mbërriti në momentin e duhur teksa aktori ishte në kulmin e procesit gjyqësor me ish-bashkëshorten. Amber Heard, raportuar nga media e huaj.

“Ai më dha ndihmën e parë pasi u mbidozova para klubit Viper Room në Kaliforni. Isha i varur nga heroina. Kjo ndodhi në vitin 1995. Shërbimet sociale e ndihmuan vajzën time Francis ta kalonte atë periudhë. Johnny i shkroi asaj një letër me katër faqe me këtë rast në përpjekje për ta ngushëlluar. Ajo e bëri atë në ditëlindjen e saj të 13-të. Unë dhe ai atëherë nuk njiheshim mirë”, tha muzikanti.

“Nuk kam asgjë të keqe për të thënë për Depp. "Unë mendoj se ai është shumë i zgjuar, ai është një aktor brilant," tha Leo, 57.

Ajo shtoi se Depp i dërgoi një limuzinë Francis dhe miqve të saj pikërisht në kohën kur punonjësit socialë po vinin në shkollë.

“Kur ishte 13 vjeç, ajo më tha se Johnny i kishte shpëtuar jetën”, tha Courtney.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga kaley 🦋 (@cobainstea)

Dashuria më e madhe e Kurt Cobain u mbështet edhe nga ish-bashkëshortja e Depp-it, Amber.

“Unë isha gruaja më e urryer në Amerikë, në botë, shumë kohë përpara se të dilte TickTock. E kuptoj se si ndihet Amber. “A mund ta imagjinoni se si do të ishte të ishe në vendin e saj?”, tha Courtney, duke theksuar se nuk donte të mbante anën.

“Dua të jem neutral. Unë nuk do të ngacmoj askënd. “Jam abuzuar mjaftueshëm në jetën time”, shtoi ajo.

Leo iu përgjigj komenteve vicioze në një tjetër video.

“Shiko, nuk është se dikush më kërkon mendimin tim, dhe jam i sigurt që as ti nuk më pyet mua. Askush nuk dëgjon kurrë atë që di unë. Harvey. Britney. Çfarë tha Louise Taylor? Ne nuk komentojmë për alienët që fekondojnë njerëzit dhe çfarë thotë Courtney Love. Pra kush kujdeset. “Përshëndetje”, tha ajo në fund.

Në vitin 2009, ajo pretendoi se Britney Spears ishte abuzuar nga babai i saj, Jamie, në rininë e saj. Në atë kohë, zëdhënësja e Spears, Louise Taylor, i kishte mohuar hapur akuzat, duke thënë: "Ne nuk po komentojmë për Courtney Love ose ndonjë alien që mund të vijë në Tokë dhe të fekondojë njerëzit," një deklaratë të cilës ajo tani iu referua videos së saj.

Video e ditës