Konferenca e OSBE-së për luftën kundër antisemitizmit të hënën në Shkup

Bujar Osmani/Foto: MPJ

Të hënën dhe të martën në Shkup do të mbahet Konferenca për trajtimin e antisemitizmit në rajonin e OSBE-së, si e para nga një seri konferencash dhe takimesh të rëndësishme që do të organizohen gjatë Kryesimit të OSBE-së në vitin 2023.

Konferenca për Antisemitizmin, si një mbledhje tradicionale e vendeve pjesëmarrëse të OSBE-së, synon të sigurojë një lidhje midis tendencave të së shkuarës, të tashmes dhe të së ardhmes në luftën kundër antisemitizmit.

Konferenca do të fillojë me seancën e nivelit të lartë, të cilën do ta hapë kryetari i OSBE-së, ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, i cili më pas do të mbajë një konferencë për media së bashku me drejtorin e ODIHR-it, Mateo Macacchi.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës