Koncerti "Te nosam vo seb" ka muzikë të Dragan Djakonovskit - Špato

Poster për koncertin

Producenti "Bagi Komunikacii" organizon koncertin "Të bart me vete", kushtuar maestros muzikor maqedonas Dragan Gjakonovski - Špato. Koncerti do të mbahet më 31 maj, me fillim nga ora 20:XNUMX, në sallën e vogël të Filarmonisë.

Kompozitori, dirigjenti dhe aranzhuesi muzikor, krijuesi i muzikës argëtuese maqedonase që la pas një pasuri të vërtetë zanore, Špato quhet Bethoveni maqedonas i muzikës argëtuese, kompozimet e të cilit nuk janë vetëm një vulë e një kohe, por janë edhe pjesë e bashkëkohës sonë.

– Dragan Gjakonovski – Spato, njëzet vende bosh, pastaj gjithë të tjerët pas tij. Ai ishte një gjeni... - tha Grigor Koprov.

Në koncert do të dëgjohen kompozimet më të bukura të Spatos, dhe Martin Gjakonovski, një nga kontrabasistët më të njohur evropianë, me famë botërore Bart Van Lier në trombon, pianisti Gordan Spasovski, saksofonisti Kiril Kuzmanov, Levin Gjakonovski në bateri. , si dhe vokalistin e shquar John Elijah Apelgren.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës