“Komiti” ka paguar të gjitha gjobat për anëtarët e tyre nga derbi ndaj Eurofarm Pelisterit

Foto: Komiti Shkup (FB)

Në opinionin sportiv maqedonas ende janë aktuale ngjarjet nga derbi i fundjavës në të cilin Vardari festoi ndaj Eurofarm Pelisterit me 31:24, por ky takim u shënua me shumë incidente.

Tifozët e Vardarit, “Komiti”, të provokuar nga “Çkembarët” e Manastirit, kanë zbritur në fushë dhe në gjithë kaosin disa prej tyre kanë marrë gjoba dhe kundërvajtje.

Tifo-grupi “Komitetet” sot përmes profilit të tyre kanë bërë të ditur se janë paguar të gjitha gjobat për tifozët e tyre nga ky takim.

“Tubimi para S.C. Jane Sandanski kaloi shumë mirë. Miqësia e brezave të tifozëve të Vardarit, këngë e përbashkët e skuadrave komitase nga të gjitha lagjet dhe nëngrupet dhe të gjitha të kurorëzuara me fitore në fushë dhe në tribuna!

Grupi vendosi të mbulonte paratë për gjobat që u arritën anëtarëve tanë. Nuk do të lejojmë kurrë tërbim dhe sulm ndaj mbështetësve të klubit. Ne iu përgjigjëm ashtu siç e meritonin!

Të shtunën mbushim tribunën – bubullima për Vardarin tonë! E gjithë tribuna – me bluzë të bardhë!”, njoftoi “Komiti”.

18 persona janë ndaluar në kaosin e derbit mes Vardarit dhe Eurofarm Pelisterit

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës