Kush është bukuroshja me të cilën Cavali pati një fëmijë në moshën 82-vjeçare? Ajo ishte 45 vjet më e re se ai, ata parashikuan fundin e tyre dhe më pas ai i bleu asaj një ishull

Foto: Instagram/Roberto Cavalli

Lajmi për vdekjen e stilistit 83-vjeçar italian Roberto Cavalli trishtoi botën e modës dhe fansat e tij, veçanërisht të dashurit e tij, përfshirë edhe partneren e tij Sandra Nilsson, me të cilin pati një djalë vitin e kaluar.

Në dekadën e fundit, Roberto ishte në një lidhje të lumtur me Sandrën, e cila është 45 vjet më e re, megjithëse për shkak të diferencës së madhe në moshë, shumëkush e parashikoi menjëherë fundin e tyre të shpejtë.

Por dashuria e tyre i mposhti thashethemet dhe ata mbetën partnerë në një lidhje të lumtur dhe në mars të vitit të kaluar dashuria e tyre u kurorëzua me një djalë.

“Sandra është mirë. Fëmija lindi javën e kaluar në Firence. Ai është i shëndetshëm dhe i pashëm. Më pushtoi emocioni kur e pashë. Ne e quajtëm Giorgio, sipas babait tim që u vra nga nazistët kur unë isha vetëm katër vjeç”, tha Roberto për revistën Noveli 2000 në mars.

Roberto ishte në një lidhje me Sandrën pas divorcit të tij në vitin 2010, dhe disa vite më vonë ai thuhet se i bleu asaj një ishull privat në Suedi me vlerë 2,2 milionë funte. Ajo ka një vilë luksoze me katër dhoma, një shtëpizë gjuetie, një pishinë, një fushë golfi dhe mbetjet e një fortese të vjetër vikinge.

Foto: Instagram / nilsson_sandra_

Çifti u nda në momente të rralla dhe megjithëse shumë dyshonin se lidhja e tyre do të zgjaste, ata i bindën të gjithë të kundërtën. Sandra magjepsi Robertin, i cili e lante çdo ditë me dhurata të shtrenjta dhe e çonte në udhëtime luksoze.

Roberto ishte më i njohur për shtëpinë e tij të modës me të njëjtin emër dhe një markë e njohur për printimet e saj me kafshë. Krijimet e tij në vitet '70 fillimisht u adhuruan dhe u veshin nga aktoret si Sophia Loren dhe Brigitte Bardot, dhe me kalimin e viteve yjet e tjerë botërorë si Jennifer Lopez, Kim Kardashian, Rihanna, Bella Hadid e të tjerë e kanë dashuruar atë.

Miqtë, kolegët dhe fansat e tij i thonë lamtumirë stilistit në rrjetet sociale, duke qarë për ndarjen e tij.

Ka vdekur stilisti legjendar i modës, mbreti i printeve të kafshëve – Roberto Cavalli

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës