Kush është Stormy Daniels? Ish-ylli i pornos mund ta fusë Trumpin në burg

Foto: Wikimedia Commons

Emri i saj i vërtetë është Stephanie Clifford, por preferon emrin me të cilin u bë e njohur në industrinë e filmit për të rritur. E lindur në Baton Rouge, Luiziana, ajo u rrit me nënën e saj pasi prindërit e saj u divorcuan.

Ish-ylli i pornos Stormy Daniels ish-presidenti amerikan mund Donald Trump për ta futur në burg. Trump akuzohet se i ka paguar Daniels për të mbajtur heshtje për takimet e tyre gjatë fushatës presidenciale të 2016-ës.

Stormy Daniels/ Foto EPA-EFE/PETER FOLEY

Daniels thotë se ka bërë seks me ish-presidentin dhe ka mbetur shtatzënë 130.000 dollarë para zgjedhjeve presidenciale të 2016-ës në këmbim të mosfoljes për takimin e saj me Trump. Ish-presidenti mohon të ketë ndodhur. Ai u tha gazetarëve në vitin 2018 se nuk dinte asgjë për pagesën ndaj Daniels, por ajo detajoi gjithçka në librin e saj po atë vit.

Avokati i Trump dyshohet se fillimisht i dha ryshfet Stormy Daniels me paratë e tij, të cilat Trump i ktheu më vonë. U përfol se paratë që Trump dha ishin nga fushata presidenciale, por ai e mohoi.

Foto: Wikimedia Commons

Kush është Stormy Daniels?

Në të gjithë procesin, Trump është sigurisht në fokus, por çfarë ndodh me gruan që e çoi në burg? Daniels lindi në Luiziana në 1979 si Stephanie Clifford, dhe ishte shumë i varfër dhe i abuzuar seksualisht si fëmijë.

E lënë pas dore si fëmijë, ajo ishte nëntë vjeç kur u abuzua seksualisht nga një burrë i moshuar, shkruan ajo në një kujtim të botuar në vitin 2018. Pavarësisht gjithçkaje, ajo ishte një studente e mirë dhe i adhuronte kuajt. Për të fituar jetesën, ajo fillimisht iu drejtua striptizit dhe më pas industrisë së pornografisë.

Foto: Wikimedia Commons

Si e mitur, ajo shkoi në anën tjetër të Shteteve të Bashkuara, në Kaliforni, për të provuar dorën e saj në industrinë e argëtimit dhe atje krijoi emrin skenik Stormy Daniels. Daniels më pas punoi si kërcimtare ekzotike, aktore pornografike dhe më pas si regjisore, skenariste dhe producente e filmave porno dhe fitoi disa çmime.

Stormi u takua me Trump në vitin 2006 gjatë një turneu golfi të mbajtur në Liqenin Tahoe, Nevada. Ajo tha se truproja e Trump e çoi në dhomën e tij, ku ajo duhej të darkonte me të, por përfundoi duke bërë seks.

Daniels tha se Trump i premtoi asaj se do të ishte në shfaqjen e tij televizive "The Apprentice" dhe për këtë arsye ajo vendosi të flinte me të. Sigurisht, në fund ajo nuk mori pjesë në shfaqjen e tij.

Stormy, në mënyrë interesante, u përpoq ta tregonte në vitin 2011 kur ajo e tregoi historinë në CBS për 15.000 dollarë, por thuhet se dështoi pasi avokati i Trump kërcënoi se do të padiste kompaninë mediatike nëse historia publikohej.

Ylli i pornos Stormy Daniels do të bashkëpunojë me prokurorët në hetimin kundër Trump

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës