Kur zorrët tuaja "kërcasin" natën vonë ne kemi një propozim perfekt që do t'ju ngopë

Unsplash
Unsplash

Kur zorrët tuaja fillojnë të "kërcasin" para mesnatës, dhe ju nuk doni të hani diçka që do t'ju lërë pa gjumë ose do të ndikojë në linjën tuaj, ne kemi një sugjerim perfekt për ju. Mos hezitoni të gatuani një supë të shijshme natën vonë, sepse për drekën e nesërme do të keni një pjatë të gatshme që thjesht duhet ta vendosni në frigorifer dhe të ngrohni ditën tjetër, dhe do të jeni të ngopur pa e rënduar stomakun.

Ju mund të përdorni perimet që tashmë keni në frigorifer. Supat e shpejta nuk kanë asnjë ngjashmëri me ushqimin e shpejtë, sepse ato bëhen ekskluzivisht nga perimet, dhe mjafton t'i kalojmë me disa përbërës të imët.

Përdorni ato që keni në shtëpi - Shihni, për shembull, nëse keni ndonjë lulelakër, brokoli, spinaq ose perime të tjera që nuk i keni përdorur. Së pari, lajeni atë dhe prerë atë në copa të barabarta në mënyrë që të vlojë në mënyrë të barabartë.

Eksperimentoni me erëza - Vendosni gjithçka në një tenxhere, shtoni vaj ose gjalpë, pak qepë ose ndonjë përbërës të ngjashëm si qepa e pranverës, hudhra ose preshi. Sezoni për shije me kripë dhe piper ose erëza të tjera të preferuara. Për shembull, me lulelakrën, kerri shkon shumë, dhe karrotat si qimnon dhe xhenxhefil. Eksperimentoni me erëzat dhe me kalimin e kohës do të gjeni kombinimet tuaja të preferuara.

Supë ose ujë - Nëse nuk keni supë të gatshme, hidhni ujë mbi perimet, por më pas shtoni erëza për shije më të mirë. Përndryshe, lehtë mund ta zieni supën dhe ta ndani në disa pjesë, pastaj t'i ngrini. Përveç supave, salca të ndryshme do t'ju shërbejnë mirë, gjë që e bën gatimin më të lehtë kur nuk keni kohë të mjaftueshme.

Përzierje - Pasi të jetë bërë gjithçka, merrni një blender dore dhe përziejeni. Mos harroni se përbërësit e nxehtë nuk duhet të vendosen në një blender statik, kështu që nëse e përdorni, atëherë lëreni të ftohet pak, pastaj përziejeni.

Pasurojeni - për shije shtesë shtoni salcë kosi ose qumësht. Kjo do ta bëjë supën më kremoze.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës