KK Phoenix 2010 e mposhti Rabotniçkin me 51 pikë

Basketbollistet e Phoenix 2010 nuk i njohin favoritët / Foto: kfsm.mk

Sot në kampionatin më të fortë të Maqedonisë përbërja e Phoenix 2010 në shtëpi me 102:51 shkaktoi debakli në Punëtorët.

Përforcimi i ri në radhët e KK Phoenix 2010, përfaqësuesi ynë Bojan Trajkovski ishte golashënuesi më i mirë me 17 pikë, pesë kërcime dhe gjashtë asistime.

Për skuadrën nga Parku i Qytetit, Valmir Kakruki regjistroi një ecuri “double-double” prej 13 pikësh dhe 12 kërcimesh.

U luajtën edhe dy ndeshje të tjera, KK Engjëj festoi minimalisht te MZT Shkup Uni Banka me 81:82, ndërsa Gostivari me 84:96 festoi në Kumanovë.

Tabela: Pelister 24 pikë, MZT Shkup Aerodrom 21, Gostivar 21, Phoenix 2010 20, FMP Academy 20, Rabotniçki 20, Euro Nikel 18, TFT 18, Kozuv 17, Kumanovë 17, MZT Shkup UniK Bank Angeli 15, MZT Shkup UniK Bank Angeli 14.

Video e ditës