KK Crvena zvezda: Ata duan ta fitojnë titullin në ABA ligë jashtë fushës

foto: ABA League jtd/Dragana Stjepanovic

Klubi i basketbollit yll i kuq informon opinionin pas njoftimit të turpshëm të ABA League me datat e finaleve – se ai nuk do të luajë në finalet e ABA League që është planifikuar të fillojë më 12 qershor.

Klubi i qëndron vendimit të tij, siç thuhet në njoftimin e 31 majit, se nuk do të luajë finalen në ABA ligë derisa të përfundojë finalja e kampionatit serb.

Si përfundim, në njoftimin e saj të tri ditëve më parë, Crvena zvezda theksoi:

- Çdo përpjekje e ABA Ligës për të kompromentuar kalendarin e finaleve të Superligës së Serbisë duke caktuar ndeshje shtesë në kohën e finales së kampionatit serb e konsiderojmë si një provokim tjetër dhe tentativë për ta shkatërruar edhe më shumë ABA Ligën. Sepse ABA League ka treguar se sa është e ndikuar nga një klub dhe njerëz që e kompromentojnë me veprimet e tyre dhe duan të fitojnë titullin jashtë fushës - thonë nga klubi.

Edhe KK Crvena zvezda informon opinionin se si janë caktuar këto data dhe me shumë gjasa edhe përfundimi i ABA ligës si garë.

- KK Crvena zvezda e di se drejtori sportiv i Ligës ABA, Milija Vojinoviq, pas presionit të madh të së enjtes dhe të premtes, i ka përcaktuar këto data dhe në marrëveshje të drejtpërdrejtë me zyrtarin e KK Partizanit Zoran Savic, i njëjti që ka paditur klubin tonë në Euroligën dhe disa klube spanjolle gjatë këtij sezoni. Ne nuk jemi të njohur me faktin se Zoran Savić është zyrtar i ABA ligës, por vetëm si zyrtar i një klubi dhe nuk i pranojmë këto kushte, as nuk do të dalim në fushë më 12 qershor dhe as më 14 qershor. – raportojnë “bardhekuqtë”.

Më shumë në faqen e klubit të KK Crvena zvezda në atë të radhës LIDHJE

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës