Kina ka zbuluar një prototip tank të panjohur më parë

Inxhinierët kinezë "shfaqën" një tank prototip të paparë kurrë, ndërsa e transportonin atë në një drejtim të panjohur.

Një foto e mjetit të panjohur luftarak është publikuar në internet.

Banorët lokalë regjistruan lëvizjen e mjetit të blinduar të panjohur, me gjasë që po shkonte në drejtim të vendit të testimit në Baotou, Kinë.

Rrjetat e kamuflazhit varen nga kupola. Vendimi për të përdorur rrjetë kamuflazhi mund të rrjedhë nga dëshira për të maskuar dizajnin.

Një foto tjetër zbulon më shumë detaje rreth shasisë së automjetit, e cila përmban një konfigurim të rrotave. Gjurma e ngushtë e gjurmëve tregon se automjeti ndoshta peshon më pak se tanket kryesore tradicionale të betejës.

Dihet se vitet e fundit Ushtria Çlirimtare Popullore e Kinës ka kërkuar një alternativë më të lehtë ndaj tankut kryesor të betejës "ZTZ-99", pesha e të cilit nuk është më shumë se 40 tonë.

Në një tjetër foto të publikuar, një ekzaminim më i afërt nxjerr në pah disa detaje.

Prototipi është i pajisur me kapuç modulare, njësi mbrojtëse dinamike që mbulojnë hapjet ballore dhe të ajrit.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës