Kichevchanka ndërtoi një ndërtesë biznesi 180 metra katrorë "në natyrë" në tokë shtetërore

Një 41 vjeçare nga Kërçovarja ka marrë kallëzim penal pasi në mënyrë të paligjshme ka ndërtuar një objekt të madh afarist në qendër të qytetit në tokë shtetërore, njofton MPB.

“OVR Kërçovë ka paraqitur kallëzim penal kundër M.K.(41) nga Kërçova, për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit për veprat penale “ndërtim pa leje” dhe “uzurpim i patundshmërisë”. “Ajo në kryqëzimin e bulevardit Oslobodujane me rrugën 11 Shtatori në Kërçovë, në mënyrë të kundërligjshme ka ndërtuar objekt afarist me sipërfaqe prej 180 m2 në tokë shtetërore, gjë që është konfirmuar nga inspektor i autorizuar ndërtimor”, ka thënë policia.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës