Mysafirët e KFSM-së: Hyrja e lirë për ndeshjen Maqedoni – Ukrainë

Foto: KFSM

Federata e Basketbollit të Maqedonisë hap dyert e Qendrës Sportive “Boris Trajkovski” në Shkup për ndeshjen kualifikuese për Botërorin 2023 kundër kombëtares së Ukrainës, të cilën basketbollistet tanë më të mirë do ta luajnë më 4 korrik (e hënë) me fillim nga ora 18:XNUMX.

Ftojmë të gjithë tifozët seriozë të basketbollit të vijnë dhe të ndjekin “live” këtë ndeshje të xhiros së 6-të të grupit kualifikues “G” për Botërorin dhe të mbështesin ekipin tonë të ri në përpjekjen e tyre për të marrë fitoren e parë në këtë cikël kualifikues.

Video e ditës