Kevin McCarthy: Kriza kufitare SHBA-Meksikë është një prioritet më i lartë se ndihma për Ukrainën

Foto: Profimedia

Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së, Kevin McCarthy, tha sot se zgjidhja e krizës në kufirin SHBA-Meksikë është një prioritet më i lartë se ndihma ndaj Ukrainës.

“Për mua prioritet është Amerika dhe kufijtë tanë. Unë mbështes dërgimin e armëve që i nevojiten Ukrainës, por mbështes fuqimisht mbrojtjen e kufijve. Kështu që ne duhet të gjejmë një mënyrë për ta bërë atë”, tha McCarthy në CBS.

Ai theksoi se kufiri amerikan është i rëndësishëm dhe se më shumë amerikanë vdesin në kufijtë e tyre sesa në Ukrainë.

-Ukraina nuk do të marrë një paketë të madhe ndihme nëse kufiri ynë nuk është i sigurt, tha McCarthy.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës