Catherine Zeta-Jones dhe Michael Douglas festuan ditëlindjet e tyre të cilat bien në të njëjtën ditë

Michael Douglas
Michael Douglas, Catherine Zeta Jones / Foto: Printscreen/Instagram

Çifti i famshëm hollivudian po shijojnë çdo moment të martesës, ndërsa fundjavën e kaluar kanë festuar ditëlindjen. Ata kanë lindur në të njëjtën ditë, më 25 shtator dhe ai është 25 vjet më i madh se ajo. Aktorja ka festuar 53-vjetorin dhe 78-vjetorin e aktorit.

"Është ditëlindja jonë!" Pas 24 vitesh të festimit të ditës sonë të veçantë së bashku, unë ende e pres me padurim atë. Të dua!”, ka shkruar Catherine Zeta Jones krahas fotove me Michael Douglas.

Çifti i famshëm hollivudian festoi më 25 shtator 49-vjetorin e Catherine dhe 74-vjetorin e Michael.

Kujtojmë që çifti u njoh në vitin 1998 dhe pas një lidhjeje njëvjeçare u martuan në vitin 2000, menjëherë pasi Douglas u divorcua nga ish-gruaja. Diandra Luker. Aktori i njohur ka deklaruar në një rast dhe më pas Zeta Jones ka konfirmuar se pasi u njohën, u dashuruan shumë shpejt me njëri-tjetrin.

Jo shumë kohë më vonë lindi djali i tyre Dylan dhe tre vjet më vonë vajza e tyre Keris. Djali Dylan u dërgua për të studiuar në Brown University disa vite më parë, ndërsa Keris, e cila tashmë po quhet kopje e nënës së saj, po shfaqet gjithnjë e më shumë në media si njohëse dhe modele e modës.

Me kalimin e viteve, martesa e tyre kaloi nëpër turbulenca të ndryshme. Pasi fituesja e dyfishtë e Oskarit u diagnostikua me kancer në gjuhë në vitin 2010, Catherine luftoi njëkohësisht me çrregullimin bipolar. Martesa e tyre hyri në krizë dhe ata vendosën të jetonin të ndarë, por u pajtuan në të njëjtin vit. Douglas më vonë vuri në dukje se ai ishte me fat që kishte Zeta Jones si gruan e tij.

Video e ditës