Catherine është përpara William në popullaritet: Princi i urryer Andrew në vendin e fundit

Foto: Pishinë / Zuma Press / Profimedia

Këtë e tregoi sondazhi i fundit i opinionit publik në Britaninë e Madhe, i publikuar sot Princesha Katerina ajo e kapërceu atë Princi William nga popullariteti.

Në një sondazh të agjencisë së kërkimit të opinionit publik "Savanta", realizuar për The IndependentPrincesha Catherine (42), e cila aktualisht po trajtohet për një formë të paspecifikuar të kancerit, mbështetet nga 62 për qind e të anketuarve, ndërsa Princi William (41) favorizohet nga 61 për qind e të anketuarve britanikë.

Foto: H88 / Backgrid UK / Profimedia

Princi Andrew (64), pasi u shoqërua me të dënuarin pedofil Jeffrey Epstein, u zgjodh si anëtari më pak i preferuar i familjes mbretërore – i mbështetur nga vetëm 14 për qind e të anketuarve.

Princi Harry и Megan Markle gjithashtu përballen me popullaritet të ulët.

Princi Harry (39) mbështetet nga vetëm 29 për qind e të anketuarve, ndërsa gruaja e tij Meghan Markle (42) është edhe më pak e popullarizuar, me mbështetjen e vetëm 25 për qind të të anketuarve.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës