Kate Moss do të dëshmojë në gjyqin e Johnny Depp kundër Amber Heard

Kate Moss
Johnny Depp, Kate Moss dhe Amber Heard / Foto: EPA-EFE

Modeli Kate Moss, ish e dashura e Johnny Depp, do të dëshmojë në gjykatë për çështjen në të cilën ish-bashkëshortët Johnny Depp dhe Amber Heard.

Depp po padit Amber Heard për shpifje prej 50 milionë dollarësh dhe padia është bërë padyshim një nga telenovelat më të mëdha të Hollivudit të të gjitha kohërave, me shikues në mbarë botën që e shikojnë atë pothuajse çdo ditë.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga 90s Allure💗 (@ 90sallure)

Revista People shkruan se një burim i afërt me aktorin ka konfirmuar se Moss duhet të dëshmojë nesër, të mërkurën, përmes një video-lidhjeje. Arsyeja e dëshmisë së saj është se Amber Heard e përmendi atë në gjyq në fillim të këtij muaji.

Johnny Depp
Ish-bashkëshortja Amber Heard dhe Johnny Depp / Foto: EPA-EFE

Hurd përmendi Mossin kur ajo tregoi për një konflikt të supozuar mes Johnny Depp dhe motrës së saj Whitney Henriquez. Aktorja tha se Depp i tundi dorën motrës së saj, pas së cilës ajo "kujtoi menjëherë Kate Moss dhe shkallët", dhe më pas goditi aktorin. Avokatët e Depp u gëzuan kur Hurd përmendi Moss-in, sepse kjo u dha atyre mundësinë ta thërrisnin atë si dëshmitare për të kundërshtuar deklaratën e aktores.

Hurd përmendi gjithashtu incidentin e supozuar me ish të dashurën e tij dhe shkallët në artikullin e diskutueshëm në "The New York Post" në 2020.

Moss dhe Depp ishin në një lidhje nga viti 1994 deri në vitin 1997 dhe dihej se lidhja e tyre e dashurisë ishte shpërthyese. Kështu që Depp u arrestua një herë pasi shkatërroi një dhomë hoteli gjatë një debati. Aktori më vonë pranoi se e kishte të vështirë të pajtonte përgjegjësitë e biznesit me jetën private, ndërsa Moss tha se prej vitesh e kishte të vështirë për shkak të ndarjes.

Më shumë artikuj mbi këtë temë:

 

Ai u rrah: Përdoruesit e Twitter gërmuan fotot e Elon Musk ndërsa ai ishte me Amber Heard

Avokati i Depp-it u zemërua nga Amber Heard: Johnny nuk është i vetmi që keni rrahur, apo jo?

 

Courtney Love në kohën e duhur: Johnny Depp më shpëtoi jetën

 

“Romanca” mes Johnny Depp dhe avokatit të tij është një taktikë: Ja pse

 

Amber Heard gënjeu se i dhuroi paratë e divorcit në një spital fëmijësh

 

Video e ditës