Kate Middleton flet me një mesazh prekës: "Kushdo që ka kaluar nëpër kimioterapi e di se ka ditë të mira dhe ditë të këqija"

Kate Middleton / Foto: X

Kate Middleton, Princesha e Uellsit, ka shkruar një mesazh prekës në rrjetin social X (ish-Twitter), duke falënderuar publikun për gjithë mbështetjen që ka marrë pasi njoftoi se ishte diagnostikuar me kancer.

Princesha, e cila zbuloi në mars se po i nënshtrohej "kimioterapisë parandaluese" për një formë të padiagnostikuar të sëmundjes, thotë se trajtimi i saj është në vazhdim dhe do të vazhdojë për disa muaj.

Ndonëse nuk do t'i kthehet plotësisht detyrave publike, tani ndihet mjaft mirë për të marrë pjesë në më pak ngjarje publike në muajt e ardhshëm.

Dalja e saj e parë publike do të jetë nesër, në Paradën e Ditëlindjes së Mbretit, ku do të hipë në një karrocë me fëmijët e saj. Princi George, Princesha Charlotte dhe Princi Louis, përpara se të shfaqej në ballkonin e Pallatit Buckingham me pjesën tjetër të familjes mbretërore.

“Kam qenë i mbingarkuar nga të gjitha mesazhet dashamirëse të mbështetjes dhe inkurajimit gjatë muajve të fundit. Ata me të vërtetë bënë një ndryshim në botën tonë, timen dhe të William, dhe na ndihmuan në disa nga periudhat tona më të vështira.

Unë jam duke bërë përparim të mirë, por siç e di kushdo që ka kaluar nëpër kimioterapi - ka ditë të mira dhe ka ditë të këqija. Në ditët e këqija ndiheni të dobët, të lodhur dhe duhet t'i jepni trupit pushim. Por në ditët e mira ju ndiheni më të fortë dhe dëshironi të shfrytëzoni sa më shumë ndjenjën e mirë.

Trajtimi im është në vazhdim dhe do të vazhdojë edhe për disa muaj të tjerë. Në ditët kur ndihem mjaft mirë, jam i lumtur që përfshihem në jetën shkollore (të fëmijëve të mi) dhe më pëlqen të kaloj kohë duke bërë gjëra që më japin energji dhe energji pozitive. Unë gjithashtu kam filluar të punoj pak nga shtëpia.

Mezi pres të marr pjesë në Paradën e Ditëlindjes së Mbretit këtë fundjavë me familjen time dhe shpresoj të bashkohem në disa angazhime publike gjatë verës. Por jam i vetëdijshëm se nuk është ende koha për të dalë në publik.

Po mësoj të jem i kujdesshëm, veçanërisht kur gjërat janë të pasigurta. Po mësoj ta marr ditën ashtu siç vjen, për të lejuar trupin tim të marrë kohën që i nevojitet për t'u shëruar.

Faleminderit shumë për mirëkuptimin tuaj të vazhdueshëm dhe faleminderit të gjithë atyre që me guxim kanë ndarë historitë e tyre me mua.

K”, ka shkruar princesha britanike.

FOTO | Pas një kohe të gjatë: Publikohet një foto e përbashkët e Kate Middleton dhe Princit William

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës