Gjoba për 185 automjete të parkuara ilegalisht në Komunën Qendër javën e kaluar

Foto: POC

Në një aksion të NP “Parkimet e Komunës Qendër” (NPK) dhe Komunës Qendër në bashkëpunim me Policinë Rrugore-Shkup, javën e kaluar janë sanksionuar 185 vetura të parkuara në mënyrë të kundërligjshme, të cilat kanë penguar rrjedhën normale dhe të sigurt të komunikacionit.

Siç njofton Ndërmarrja Publike, në periudhën nga 26 dhjetori deri më 1 janar, me mjetet speciale “Spider” të POC-së janë larguar 93 automjete të parkuara në mënyrë të paligjshme, dhe 92 automjete të cilat janë gjetur në parkingje të banuara dhe nuk janë gjetur. përdoruesit rezidentë të sektorit në të cilin ishin parkuar,

JP POC dhe Komuna Qendër në vazhdimësi do ta zbatojnë këtë masë me qëllim të korrigjimit të kaosit në komunikacion dhe problemit të parkimit të paligjshëm në parkingjet dhe rrugët komerciale dhe rezidenciale në territorin e Komunës Qendër, thuhet në KOM.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës