139 shoferë gjobiten në Shkup

Policia Rrugore / Foto: "Sloboden Pechat" / Dragan Mitreski

Policia rrugore ka sanksionuar dje 139 vozitës në Shkup.

Sipas MPB-së, 14 kanë vozitur pa patentë shofer, nëntë kanë përdorur celular gjatë drejtimit të automjetit, tetë kanë kaluar në semafor të kuq, 20 janë sanksionuar për kundërvajtje që i kanë kushtuar këmbësorëve...

“Kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thuhet në MPB.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës