Kasami: Pas 20 vitesh është koha që shqiptarët të largojnë Ali Ahmetin që sundon si Enver Hoxha

Bilal Kasami
Bilal Kasami / Foto: MPB

Është koha që shqiptarët të bëjnë një ndryshim pas dy dekadash dhe të largojnë nga pushteti njeriun e parë të BDI-së Ali Ahmetin që sundon si Enver Hoxha, beson kryetari i Besës Bilal Kasami. Në një intervistë për gazetën “Lime”, ai vlerëson se zhvillimet aktuale në BDI janë në favor të forcimit të bashkëpunimit opozitar.

“Ngjarjet në BDI janë në favor të forcimit të bashkëpunimit opozitar, prandaj në këtë bashkëpunim jemi të gatshëm të përfshijmë të gjitha forcat politike që e konsiderojnë të nevojshme që pas 20 vitesh unanimiteti politik të ketë një rotacion të partisë politike ose të ketë një parti tjetër apo të re. politikanë që përfaqësojnë brezin e ri të qytetarëve shqiptarë që kanë nevoja të ndryshme të paplotësuara, prandaj po largohen nga vendi”, thotë Kasami.

Sipas tij, është koha që t'i jepet fund qeverisjes së Ahmetit, të cilin e krahasoi me diktatorin shqiptar Enver Hoxha.

“Qëllimi dhe synimi i BDI-së është që të largojë sa më shumë shqiptarë nga vendi në mënyrë që të kontrollojë ata pak shqiptarë të mbetur dhe të qëndrojë në pushtet ashtu siç e drejtoi Enver Hoxha 50 vjet me Shqipërinë. “Ali Ahmeti pohon gjithashtu se ata shqiptarë që do të mbeten të varfër, të dobët, të përkulur, mund të sundohen si paraardhësi i tij Enver Hoxha”, tha Kasami.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës