Carragher i zhgënjyer me Nunezin: Darvini do të zhgënjehet, le të bjerë skuadra

Darwin Nunez erdhi në Liverpool këtë verë në një transferim prej 1000 milionë euro/foto: EPA-EFE/ANDREW YATES

Lojtarët e Liverpool-it janë ende në pritje të fitores së parë në Premierligë, pasi në dy xhirot e para barazuan dhe një nga fajtorët për barazimin ndaj Crystal Palace është sulmuesi Darwin Nunez i cili ka marrë karton të kuq.

Núñez shënoi golin e parë në Premier League në xhiron e parë kundër Fulhamit, por dje kundër Crystal Palace u përjashtua me karton të kuq pasi goditi me kokë mbrojtësin e mysafirëve, Joachim Andersen.


Ish-kapiteni i Liverpoolit, Jamie Carragher beson se Nunez e ka zhgënjyer skuadrën me pezullimin, por edhe veten.

- Jam i sigurt se ai e di shumë mirë se çfarë ka bërë dhe se do të jetë i dëshpëruar për shkak të kësaj. Ai zhgënjeu skuadrën dhe zhgënjeu veten. Nëse do të kishte qëndruar në fushë deri në fund të ndeshjes, jam i sigurt se Liverpooli do të kishte fituar. Nuk bëhet fjalë vetëm për një ndeshje, tani mund të ndodhë që të mos e shohim në më të mirën e tij në javët e ardhshme”, tha Carragher.

Dhe ish-kapiteni i Manchester United, Gary Neville, mendon se Nunez ka bërë një lëvizje të pamatur, edhe pse gjatë gjithë ndeshjes ka pasur duele me Andersen.

- Ajo që bëri Nunezi ishte një moment çmendurie. Në ndeshjet e mëparshme pamë se ai është mjaft luftarak. Unë mendoj se ai do të nxjerrë një mësim të mirë nga ky incident. Kur të merrni një karton të kuq, do të filloni të mendoni dhe t'i thoni vetes pse e bëra këtë - thotë Neville.

Video e ditës