Kanye West do të përdorë të pastrehët si modele në shfaqjen e tij të re "Yeezy"

kanye news jeezy
Foto: Profimedia

Kujt i duhet Parisi apo Milani kur ka “Skid Row”?

Në një përpjekje për të trajtuar krizën e të pastrehëve në Los Angeles, Kanye West po shikon të pastrehët Skid Row në një përpjekje për të modeluar linjën e tyre më të fundit të modës në shfaqjen e ardhshme të modës.

Ye, 44, thuhet se po prodhon një linjë të re veshjesh bashkëpunuese me markën e veshjeve të rrugës Skid Row Fashion Week - një kompani që dhuron një pjesë të të gjitha shitjeve të saj të veshjeve për të ndihmuar ata që jetojnë në qendër të Los Anxhelosit dhe punëson shtëpi të pasigurta në fabrikën e saj prodhuese.

Themeluesi i markës, David Sabastian, tha se ai dhe muzikanti-dizajneri u takuan në fillim të këtij muaji, ndërsa reperi po regjistronte albumin e tij Donda 2 në studion e tij në Arts District, Los Angeles, pranë Skid Row. dhe doli me një plan për të krijuar një javë të modës "Yeezy X Skid Row" për bashkëpunim.

Por sipas faqes së “Skid Row Fashion Week”, ekskluziviteti “YZY x SKD” do të ketë premierë më 22 shkurt.

Raportohet se reperi do të dhurojë 100% të të ardhurave për të ndihmuar ata më pak me fat në Skid Row.

“Aktualisht 60.000 njerëz jetojnë në Skid Row. Mijëra burra, gra dhe fëmijë jetojnë në tenda sepse qeveria jonë refuzon të shpenzojë XNUMX miliardë dollarët që ka në rezervë për të zhdukur këtë kancer që e quajmë të pastrehë. Blerja nga Skid Row Fashion Week do të na ndihmojë të punësojmë, strehojmë, ushqejmë dhe të fillojmë procesin e rehabilitimit me programet dhe shërbimet tona. "Blini Skid Row Fashion Week dhe shpëtoni një jetë," thuhej në reklamë.

Kanye dhe Sabastian thuhet gjithashtu se janë në proces organizimi të një sfilate mode, gjatë së cilës punëtorët e fabrikës nga Skid Row Fashion Week do të modelojnë fijet e modës.

Dhe disa nga dukjet thuhet se do të jenë të frymëzuara nga ansamblet e firmës "Skid Row", të tilla si një çante me xhaketë bufe.

Ky nuk është suksesi i parë i Kanye me Skid Row, ai më parë i çoi talentet e tij në Skid Row në nëntor për t'u takuar me CEO dhe kryetarin e Misionit LA, një organizatë jofitimprurëse që ndihmon në luftën kundër të pastrehëve në Los Anxhelos.

Gjatë vizitës së tij në Ditën e Falënderimeve, Kanye u zemërua nga largimi nga gruaja e tij Kim Kardashian, e cila në atë kohë sapo kishte nisur një lidhje me Pete Davidson.

"Rrëfimi që Zoti dëshiron është të shohë se ne mund të shpengohemi në të gjitha këto marrëdhënie. Ne bëmë gabime. Kam bërë gabime. “Po bëja gjëra në publik që nuk ishin të pranueshme si bashkëshort, por tani, për çfarëdo arsye - nuk e dija se do të isha para këtij mikrofoni - por jam këtu për të ndryshuar narrativën,” tha Kanye në Koha.

Video e ditës