Khan ka konfirmuar se lojtari i kombëtares gjermane do të largohet nga Bayerni

Niklas Zule do të largohet nga Bayerni në fund të sezonit / Foto: EPA-EFE / Alexander Hassenstein

Drejtori i Bayern Munichut, Oliver Kahn zbuloi sot se Niklas Zule hodhi poshtë një ofertë nga klubi për të vazhduar kontratën e tij, e cila skadon në fund të sezonit.

Mediat gjermane shkruajnë se lojtari i kombëtares gjermane tashmë ka marrë dhe pranuar ofertën e një klubi të paidentifikuar dhe se verën e ardhshme do të largohet nga gjiganti bavarez.

Problemi me Alfonso Davis, i cili do të mungojë për disa muaj, kushtëzoi drejtuesit e Bayernit që në ditët në vijim të nisin të kërkojnë një zgjidhje cilësore në mbrojtje.

Ka interes për tre lojtarë që do të vinin pa dëmshpërblim në qershor, dy prej të cilëve janë përfaqësues të kombëtares gjermane. Antonio Riediger dhe Matthias Gunther, si dhe shoku i skuadrës së Riediger në Chelsea, Andreas Christensen.

“Bild” shkruan se kombëtarja daneze është dëshira më e madhe e Bayernit, por mbrojtësi theksoi synimin e tij për të qëndruar te Chelsea, nëse klubi londinez i ofron kushtet e duhura dhe garanci se do të jetë pjesë e rëndësishme e skuadrës.

- Zyrtarisht. Niklas Zule do të largohet nga Bayerni si lojtar i lirë në fund të sezonit, konfirmoi Oliver Kahn: “Negociatat ishin të gjata. Ne i bëmë atij një ofertë. Zule nuk e pranoi. Ne e dimë se Niklas dëshiron të largohet nga klubi në fund të sezonit - njoftoi gazetari Fabrizio Romano në llogarinë e tij në Twitter.

Video e ditës