Campazzo u largua nga Dallasi, mbërrin Kemba Walker

Foto: EPA-EFE / Fernando Bizerra

Skuadra e Dallas Mavericks bëri një ndryshim në formacion dhe shpëtoi nga Facundo Campazzo, i cili nuk i përmbushi pritshmëritë.

Campazzo po largohet nga Dallas pas vetëm tetë ndeshjesh dhe tani do të kërkojë një klub të ri si agjent i lirë. Pritshmëritë janë që ai të rikthehet në Euroligë.

Në vend të Campazzo, Dallas do të sjellë Kemba Walker. Walker sezonin e kaluar ishte pjesë e New York Knicks dhe që nga fillimi i sezonit të ri ai është në kërkim të një pune të re. Campazzo në Dallas shënoi mesatarisht 1.3 pikë dhe 1.1 asistime në 6.5 minuta të kaluara në fushë.

Kemba Walker luajti në 37 ndeshje për New York sezonin e kaluar dhe mesatarisht 11.6 pikë dhe 3.5 pikë për lojë.

Video e ditës